Bouře v láhvi vody

Bouře v láhvi vody

Čistá voda aquaphor Coca-Cola napájí Brity vodou z vodovodu, sděluje BBC.

Skandál vznikl kvůli vodě s názvem Dasani. Obdobou této značky na ruském trhu je balená voda BonAqua.

Vedení společnosti Coca-Cola přiznalo, že britské továrny plní láhve vodou z vodovodu. Obyčejnou vodu z vodovodu filtrují a přidávají do ní minerální soli. Takto vyrobená láhev vody Dasani stojí 1,7 dolaru. Představitelé společnosti tvrdí, že tato cena odráží náklady na proceduru čištění vody.

Mnozí místní pozorovatelé namítají, že tato procedura čištění je příliš drahá. Například londýnský dodavatel obyčejné vody Thames Water vybírá od svých zákazníků za stejné množství 0,05 dolaru. Zástupci ostatních vodovodních společností rovněž soudí, že cena lahvové vody Dasani je neodůvodněně vysoká.

Čistá voda - pitný režim, Aquaphor

Podle slov zástupce Agentury pro standardy potravinářského průmyslu Británie (FSA) není voda Dasani „křišťálově čistá“ v tom smyslu, jak je všeobecně chápán. Prodej takovéto vody je však legální. FSA má nicméně v úmyslu vyjasnit okolnosti skandálu a odeslala oficiální žádost administraci obvodu Hillingdon, kde se továrna vyrábějící Dasani nachází.

Existují tři druhy balené lahvové vody: přírodní minerální voda, pramenitá voda a pitná voda, která může být i z vodovodu. Výrobce může plnit lahve vodou z vodovodu a prodávat ji. Pokud neuvede na etiketě, že se jedná o minerální nebo pramenitou vodu, není to podvod. Je na spotřebiteli, aby se rozhodl, jestli si koupí vodovodní vodu v láhvi, nebo jestli si tutéž vodu prostě načepuje doma z kohoutku.

Na láhvích Coca-Coly není napsáno, že se jedná o vodu minerální nebo pramenitou. Osud Dasani bude proto záviset na tom, jakým bude úřední výklad výrazu „křišťálově čistá“.

Výběr filtrů Aquaphor - Podle využití

Vodní filtry Aquaphor - plaťte kartou!

Náš partner

Náš partner: upravenavoda.cz vodní filtry, filtrační konvice, reverzní osmóza

Doporučujeme z nabídky - vodní filtry AquaphorAquaphor - informace pro zákazníky

Sídlo

Výdejní místo


Žitná 565/16
120 00 Praha 2