Dánsko v ohrožení!

Dánsko v ohrožení!

Ve vodovodu hlavního města Dánska byla nalezena baktérie E.coli. Obyvatelé Kodaně byli upozorněni na nutnost převařovat vodu z vodovodu. Odborníci se obávají, aby se neopakovala německá jarní epidemie. V zemi byl vyhlášen oranžový stupeň ohrožení.

V pátek byla v kodaňském vodovodu zjištěna smrtící baktérie E.coli, která se už stala příčinou hrůzné epidemie, která nedávno otřásla Německem. Obětí zmutovaného kmene této baktérie se stalo téměř 100 lidí.

Za původce epidemie v Německu byly označeny španělské okurky, egyptská semena a také sója, vypěstovaná na farmách v Dolním Sasku. Bylo však prokázáno, že zdrojem nákazy je voda. Smrtelně nebezpečnou baktérii našli ve vodojemu nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, odkud se dostala do městského vodovodu.

V daném okamžiku se situace komplikuje tím, že zdroj kontaminace vody v Dánsku nebyl nalezen. Obyvatelé Kodaně jsou upozorňováni na trvající ohrožení. Objevila se verze, že baktérie E.coli byla v dešťové vodě. Celý týden v Kodani silně pršelo a baktérie se mohla prosáknutím dostat do vodovodu. Potvrzené údaje však chybí.

Za této nelehké situace doporučují dánští lékaři používat doma vodní filtry známých evropských výrobců, jako Hague Water Quality nebo AQUAPHOR, které ochrání obyvatele před nákazou. Rusko zavádí zesílený monitoring produktů živočišného původu, pocházejících z Dánska.

Výběr filtrů Aquaphor - Podle využití

Vodní filtry Aquaphor - plaťte kartou!

Náš partner

Náš partner: upravenavoda.cz vodní filtry, filtrační konvice, reverzní osmóza

Doporučujeme z nabídky - vodní filtry AquaphorAquaphor - informace pro zákazníky

Sídlo

Výdejní místo


Žitná 565/16
120 00 Praha 2