Hlavní strana

Hlavní strana

Vodní filtry, filtrační konvice, změkčovač vody

Jako vodní filtry jsou označována zařízení, která nám slouží k dodatečné úpravě vody přímo na místě spotřeby. Vodní filtry se používají k čištění vody nejen filtrací, ale i jinými technologiemi. Proto není jejich název zcela přesný.

V dnešní době náš trh nabízí seriózní technologie a zařízení určená prakticky pro všechny případy potřeby čištění vody, tzn. veškeré druhy vodních filtrů. Setkáváme se s mnoha různými konstrukčními a technickými způsoby provedení vodních filtrů a proto je namístě otázka: Jak poznat kvalitní vodní filtr? Jaká jsou kritéria pro výběr?

Kvalitní vodní filtr

Asi první věcí, která by vás jako potenciálního zákazníka, který si vodní filtr chce zakoupit, měla zajímat, je atest hlavního hygienika ČR. Tento posudek je označen písmeny HEM a specifickým číslem. Bez tohoto atestu se vodní filtry v ČR prodávat nesmí. Co byste ovšem měli vědět o koupi vodního filtru je, že schválení hygienika není doporučením přístroje, ale pouze potvrzením, že daný vodní filtr nepoškodí vaše zdraví.

Účinný vodní filtr

Pátráte-li po účinnosti stroje, vodítkem může být údaj o průtokovosti vody. Hranice hydraulického přetěžování nejobvyklejších (tj. sorpčních nebo výměnných) hmot je překročena tehdy, jestliže číselná hodnota průtoku vody v litrech za minutu o více než 30 % vyšší, než je číselná hodnota objemu těchto hmot v litrech. Pravidlo neplatí pro mechanické vodní filtry, u kterých se (zpravidla) se zvyšujícím průtokem zvyšuje tlaková ztráta, nikoliv kvalita filtrátu. Věnujte tedy pozornost nízkozátěžovým vodním filtrům.

Zajímavosti o vodních filtrech

Zatímco v Americe se vyhazují celé vodní filtry, v Evropě pouze vyměňujeme filtrační vložky. Všímejte si údajů, které vás informují o četnosti výměny filtru. U filtračních vložek objemů větších než 0,5 litru je možná i jejich recyklace, proto preferujte firmy, které vám nabídnou recyklované vložky za nižší ceny. Je to šetrné, ekologické a v každém případě i finančně výhodné.

Vodní filtr, který potřebujete

Co se týče kontaminantů, které vodní filtr skutečně odstraní, je pravdou, že moderní vodní filtry pro domácnost jich skutečně likvidují velké množství. Pokud vám však výrobce tvrdí, že vodní filtr funguje „na všechno“, bude se jednat o klamavou a nepravdivou reklamu. A rada na závěr, kupte jen takový vodní filtr, který opravdu odpovídá vašim potřebám! Pokud si nejste jisti a nevíte jaké vodní filtr přesně potřebujete, vyhledejte nezávislé odborné informace.

Nabídka vodních filtrů

V našem katalogu zboží máte možnost si vybrat z nabídky rozdělené dle využití Kuchyně, Koupelna, Rodinný dům, Kancelář a škola, Výroba, HoReCa nebo dle kategorie Filtrační konvice, Výdejník vody, Filtry na kohoutek, Filtry pod dřez, Filtrace železa, manganu a změkčení, Reverzní osmóza, Vodní filtr VIKING, Filtry na mechanické nečistoty, Filtrační vložky, Příslušenství, Dárkové poukazy, Zvýhodněné balíčky.

Výběr filtrů Aquaphor - Podle využití

Vodní filtry Aquaphor - plaťte kartou!

Náš partner

Náš partner: upravenavoda.cz vodní filtry, filtrační konvice, reverzní osmóza

Doporučujeme z nabídky - vodní filtry AquaphorAquaphor - informace pro zákazníky

Sídlo

Výdejní místo


Žitná 565/16
120 00 Praha 2