Kuchyně a Vánoce

Kuchyně a Vánoce

Málokteré období v roce strávíme tolik času v kuchyni jako právě o Vánocích. Začíná to obvykle větším úklidem na začátku prosince a pak se tempo stupňuje – cukroví, víc cukroví, postupně nastoupí saláty v čele s bramborovým a nakonec dorazí kapr, krůta, řízek nebo jiná lahůdka. Správná hospodyňka má v hlavě pospojované nitky toho, co už je hotové, co chybí udělat, kde je schované cukroví před dětmi, kam přijde uložit to nebo ono…

Obdiv je na místě. Víc než kdy jindy se projeví dobré nebo naopak neúčelné uspořádání kuchyně, různé nedokonalosti architektonického řešení nebo naopak celková harmonie prostoru. Naštěstí design interiérů a zejména kuchyní si to začal poměrně důsledně uvědomovat.

Neúčelná krása pryč

Bývalo zvykem uplatňovat designérovu divokou fantazii, kde se dalo. Různé ohyby, zákoutí, nádobí, ke kterému jste se dostali pomalu jen, když jste se natočili do téměř magického postavení atd. atd.

Odtud naštěstí zaznívá trocha té labutí písně (i když labuť se v módních záležitostech podobá spíš fénixovi). Nábytek i celkové zařízení se nejprve ptá po tom, jestli je skutečně potřeba, dál, jestli má na tom daném místě co dělat, jestli si dobře rozumí s okolím, jestli nebude chybět zásuvka, i když by se mikrovlnka nádherně hodila právě do rohu a mnoho dalšího. To má samozřejmě vliv i na celkový vzhled místa.

Jednoduše, stroze, jednoduše, čistě, jednoduše a pokud možno elegantně

Styl zařízení se za poslední roky trochu uklidnil. Přednost mají jednoduché, nepříliš zakřivené či přerušované linie a různé vychytávky v zařízení a funkční zjednodušovače. Ty, pokud možno za normálních okolností vůbec neuvidíte. Velmi dobrých výsledků dosahují na mezinárodní scéně české kuchyně.

A barvy? Jestli máte rádi výrazné barvy a chcete si jimi přizpůsobit dojem celého místa, můžete zajásat. Zjednodušování designů se barev nedotklo. Vlastně naopak. Barevné plochy mohou nejen prospět vzhledu místa, ale různě „ohýbat“ nebo „nafukovat“ prostor a tak pomoci dosáhnout na milimetry přesného dojmu.

Příslušenství

Jednoduché koncepty s sebou nesou překvapivá řešení největšího šotka pro kuchyňské designéry – nedostatku místa. Na výběr je z mnoha až legračních pomocníků. Věčný problém představují zásuvky. Nebo možná poradí jeden z následujících obrázků? Většina pomocníků schová do názvu slovo „skryté“. Skryté zásuvky, vysouvací digestoř, skrytá funkční deska…

Kuchyně na míru

Vzhledem k tomu, jak specifickým místem kuchyň je, získávají převahu naprojektované kuchyně na míru. Pokud ve vás přesto převládá kutilská hrdost, existuje spousta možností sestavit si nábytek po kusech. Celek je pak možné kdykoli konzultovat se zkušenými designéry.

Výběr filtrů Aquaphor - Podle využití

Vodní filtry Aquaphor - plaťte kartou!

Náš partner

Náš partner: upravenavoda.cz vodní filtry, filtrační konvice, reverzní osmóza

Doporučujeme z nabídky - vodní filtry AquaphorAquaphor - informace pro zákazníky

Sídlo

Výdejní místo


Žitná 565/16
120 00 Praha 2